מודעות‏ > ‏

הנדסת ביוטכנולוגיה

נשלח 17 באפר׳ 2013, 5:04 על ידי Gonai Hoaj   [ עודכן 25 ביוני 2013, 8:50 ]

ביוטכנולוגיה היא תחום חדש וצעיר העוסק בביולוגיה, כימיה וטכנולוגיה ובמערכת הגומלין בין התחומים הנ"ל. בתחום הביוטכנולוגיה מתנהל מחקר ופיתוח יישומי השואף לפתח מערכות ותהליכים שיאפשרו ניצול של תהליכי החיים במערכות ביולוגיות (תאים או רקמות של צמחים, בעלי חיים, או מיקרואורגניזמים) לצורך ייצור מוצרים בתחומי התעשייה, הרפואה והחקלאות, לרווחת האדםתחום הביוטכנולוגיה, בארץ ובעולם, מצוי בהתפתחות מתמדת כבר שנים רבות. התחום מושך עניין רב ומשקיעים רבים ונחשב לתחום העתיד. מעמדו השתפר לאין ערוך, לאחרונה, בעקבות ההתקדמות והגילויים במדע הגנטיקה.

 

 פרטי מוסד הלימודים

תנאי הרשמה 

משך הלימודים 

תיאור התעודה 

מכללת אורט בראודה

·  ציון בבחינה הפסיכומטרית של 500 לפחות.

·  בגרות במתמטיקה בציון של 75 ב-4 יח"ל או 70 ב-5 יח"ל (מועמדים בעלי ציון גבוה בפרק הכמותי של הבחינה הפסיכומטרית יוכלו להגיש בקשה לרישום חריג).

·  בגרות באנגלית ברמה של 4 יחידות או יותר בציון של 60 ומעלה.

·  בחינה במקצוע מוגבר של 4 יחידות או יותר בציון של 60 ומעלה.

·  ממוצע ציונים משוקלל של 70 לפחות (ללא בונוסים).

·  בגרות בכימיה בציון של 60 לפחות ברמה של 3 יח"ל. (או לחילופין, ציון של 60 לפחות בקורס ההכנה בכימיה שמציעה המכינה הקדם אקדמית של המכללה).

4 שנים

תואר הראשון (B.Sc.) בביוטכנולוגיה

אוניברסיטת תל אביב

ציון התאמה 660 
מותנה בציון פסיכומטרי 600 ומעלה

 4 שנים

תואר הראשון (B.Sc.) בביוטכנולוגיה

טכניון

סכם 81-83
משתנה משנה לשנה

4 שנים

תואר הראשון (B.Sc.) בביוטכנולוגיה

אוניברסיטת בן גוריון

סכם 510

4

תואר הראשון (B.Sc.) בביוטכנולוגיה


תחומי עיסוק ואפשרויות תעסוקה

המחקר והפיתוח בתחום זה ממשיך כל הזמן להתרחב, המוני מומחים בכל רחבי העולם עוסקים במחקר ופיתוח נושאים הקשורים לביוטכנולוגיה וחברות העוסקות בביוטכנולוגיה זוכות להצלחה רבה ברחבי העולם (למשל, חברת טבע הישראלית). בוגרי תואר ראשון בביוטכנולוגיה יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום (בעלי תואר ראשון בביוטכנולוגיה שאיננו תואר מהנדס שירצו להשתלב במחקר או בניהול בתחום הביוטכנולוגיה יידרשו בדרך כלל לסיים תואר שני) וכן להשתלב במשרות ניהוליות ומשרות רווחיות אחרות בתחומים שונים בתעשיית ההי טק, בתעשיית המזון, בתעשיית הביוטכנולוגיה, בתעשיית הכימיה והביוכימיה, באוניברסיטאות ועוד. מהנדסי ביוטכנולוגיה יוכלו להשתלב גם במחקר ופיתוח במכוני מחקר שונים ובחברות העוסקות במחקר ו/או בפיתוח מוצרים.
Comments