הצלחות אישיות

בדף זה אנו נפרסם הצלחות אישיות של תלמידים, סטודנטים, ואקדמאיים מכל הכפרים 
הצלחתם במשהו ומעוניינים לשתף? צרו איתנו קשר

ולאא עסאק'לה בת ה 24 ממג'אר בדרך להצטיינות בדקטורא במתמטיקה

נשלח 12 באפר׳ 2012, 14:01 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 12 באפר׳ 2012, 14:10 ]

ולאא עסאק'לה בת ה 24 ממג'אר בדרך להצטיינות בדקטורא במתמטיקה   

דקטורא בגיל 24 ?!

נכון אני מתחילה באוקטובר השנה בדקטורא שלי, אולי זה נשמע קצת מוזר, גם תמיד התגובות שאני שומעת מסטודנטים שלומדים איתי מעידות על זה, שזה קצת מוזר, אבל אני לא רואה בזה משהוא מיוחד!! פשוט התחלתי את הלימודים שלי בגיל 18, בהתחלה נכנסתי מחוסר ברירה כי פשוט את המקצוע שרציתי ללמוד שהוא "ריפוי בעיסוק" דורש גיל 20 אז הייתי צריכה להעביר שנתיים בעבודה או במשהו אחר, ואבא שכנע אותי לכנס לחוג למתמטיקה ולסיים תואר ראשון ואז לעבור לריפוי בעיסוק, אחרי ההצלחות שלי בשנה הראשונה והשנייה פשוט התאהבתי במתמטיקה, והיה לי קשה לעזוב אותו והמשכתי, ואני מאוד מרוצה מזה, ובמיוחד אחרי כל ההצלחות וההצטיינות  שהשגתי בלימודים, גם בתואר ראשון וגם בתואר שני. 

לחץ להגדלה

הצטיינות במדעים מדויקים שומעים על זה לרוב בטכניון, מה הכלים שעזרו לך להצטיין באוניברסיטה?

יכול להיות ששומעים על זה יותר בטכניון, אבל חשוב לציין שיש הבדל גדול בין הטכניון לאוניברסיטה, אל תשכח שבאוניברסיטה מלמדים כל מני מקצועות שהם מהתחום החברתי, אבל הטכניון נטו מדעים, וגם כל האוכלוסייה שם מתעסקת במדעים לא כמו באוניברסיטה, אז סביר להניח שבטכניון שומעים על זה יותר. את האמת הכלים שעזרו לי ואני חושבת שעזרו לכל מתמטיקאי אחר בכל רחבי העולם היא היכולת שלנו לעבוד בצורה מתמידה ומדויקת, ולא לוותר, תמיד למדתי את הדברים האלו מהמרצים שלי, ותמיד הם היו מודל חיקוי בשבילי, וחלמתי להגיע למעמד טוב בעולם המתמטיקה, למרות שזה עדיין חלום רחוק מאוד.

את עובדת כמתרגלת באוניברסיטה, איך את מצליחה לגוון בין העבודה והלימודים?

את העבודה שלי באוניברסיטה היא תמורת מלגה, ובנוסף שכר חודשי, זה לא קל, פשוט צריך להתכונן טוב מאוד, ובמיוחד כאשר אתה מלמד סטודנטים חזקים, ששואלים שאלות לא צפויות, בהתחלה היה לי קשה אבל כבר שנתיים אני מתרגלת אז התרגלתי לזה עם הזמן,למרות שלפני כל תרגול שאני מעבירה, אני מאוד מתרגשת ומזכיר לי את התרגול הראשון שהעברתי!!! השנה גם התחלתי ללמד בבית ספר מקיף א' מג'אר, בכפר שלי, אני מאוד מרוצה והחלום שלי הוא להעביר לתלמידים את היופי של המתמטיקה, שהם לא רואים, אני מאוד מקווה שבאמת אני אתרום לכפר שלי, כי חלק מההצלחה האישית שלי היא הצלחת החברה שלי.


מה חלקן של המשפחה והחברים בהצלחה שלך?

יש לי משפחה מאוד תומכת, אבא, אמא ואחים שלי, גם דודה שלי, מאוד מעודדים אותי, פשוט תמכו בי לאורך כל הדרך, החברות שלי מאוד סבלו ממני ובמיוחד בתקופות המבחנים, אולי זה הזמן להתנצל להן, אבל אני יודעת שהם שמחות וגאות בהצלחות שלי, למרות שלפעמים זה היה על חשבון הבילוי שלנו ביחד.

מילות תודה למי את מפנה?

אני מאוד מודה למשפחה שלי ולחברים, מאוד מודה למרצים שלי שממש עזרו לי ועדיין עוזרים, למנחה שלי לתואר שני, ולא אשכח את ארגון אס"ד והתמיכה שלכם בסטודנטים הדרוזים ולעודד אותם.

ארגון אס"ד מאחל לולאא המון הצלחה בדקטורא ושירבו כמוך.

יש לכם הצלחות דומות? צרו איתנו קשר

Facebook comments

 

 

 

שלוש רופאות בדלית אלכרמל

נשלח 11 במרץ 2012, 9:58 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 11 במרץ 2012, 10:59 ]

שלוש צעירות דרוזיות תושבות דלית אל-כרמל ענבל חלבי, עינב קדור ואוסנת ווהבי, הוסמכו לרופאות בשבוע האחרון.


 

בימים אלה התווספו לעשרת הרופאים ביישוב חמישה רופאים צעירים. אמיר חלבי וכמאל קדור וכאמור, שלוש רופאות.

בשבוע שעבר גם התקיים לכבודם בבית התרבות ביישוב טקס הוקרה בנוכחות בני משפחה נרגשים ותושבים רבים.

 

ראש מועצת דלית אל-כרמל, כרמל נסר אלדין, אמר בטקס: "אני גאה בכל אחד ואחת מהדוקטורים החדשים. זו קפיצה אדירה בנושא החינוך ביישובים שלנו ובמיוחד בדלית אל- כרמל, שבמשך שנים רבות היינו כמהים לאנשים עם תעודות אקדמיות, והנה בחודש אחד אנחנו מקבלים חמישה רופאים. הגאווה הכי גדולה היא שביניהם שלוש נשים. זה דבר שאין לו אח ורע בחברה הדרוזית, וזה כבר מסמל דרך. 
האנשים האלה מהווים דוגמה. הם עבדו קשה עד שהגיעו לאן שהגיעו, ואני בטוח שבשנים הבאות הדוגמה הזו תחזור על עצמה".

 

אוסנת ווהבי, אחת הרופאות, שסיימה כמצטיינת דיקן, אמרה כי ההחלטה ללמוד רפואה נבעה מאהבתה לתחום. ווהבי: "הדרך הייתה ארוכה וקשה, אבל זה מאחוריי. שלושתנו למדנו בטכניון והתחושה שממלאת אותי נהדרת. אני מאוד שמחה להיות פורצת דרך".

 

המנהיג הרוחני של העדה השיח' מוואפק טריף בירך על ההישג, אף שהביע הסתייגות מהמקצוע בו הן בחרו. טריף: "אנו נמצאים בעידן בו אנו חייבים לזרום עם נהר תרבותי ומדעי שגורף את העולם המודרני, להמשיך להתפתח ולהתקדם בחיים. אבל אסור לנו לשכוח מאין אנו באים ואיזה מסרים וערכים אנו חייבים לשמר לדורות הבאים במטרה לשמור על צביוננו וייחודנו כדרוזים".

 

והוא ציין גם כי אנשי הדת מבחינים בין צעירות חסרות מוסר ומעצורים לבין צעירות המקדישות את עצמן למדע.כתבה מפורטת בהמשך..

צוות אתר אס"ד מאחל לכן המון הצלחה בהמשך הדרך. ושירבו כמוכם.

יש לכם הצלחות דומות? שלחו לנו בצור קשר

Facebook comments


 

763 בפסיכומטרי וסים ביבאר מג'ת הגלילית

נשלח 9 במרץ 2012, 10:44 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 5 באפר׳ 2012, 6:54 ]

וסים ביבאר בן ה- 17 מכפר ג'ת הגלילית משיג ציון 763 בבחינת הפסיכומטרי


איזה בית ספר אתה לומד? ואיזה מגמה? 

אני לומד בבית הספר התיכון הדרוזי למדעים ולמנהיגות בירכא , במגמות כימיה ומדעי הבריאות.

ציון 763 בפסיכומטרי הוא ציון גבוה, איך הצלחת להשיג אותו?

את הציון השגתי בהרבה עבודה קשה , במבחן הפסיכומטרי הראשון שעשיתי קיבלתי 507 עם ציון מילולי של 87 , כמותי 103 , אנגלית 105 , הציון הזה הדליק לי נורה אדומה והבנתי שבלי עבודה קשה והתמדה אני לא אגיע לציון המיוחל , לקחתי את עצמי בידיים והתחלתי ללמוד כמו שצריך , לא  רק לפתור כמות עצומה של שאלות אלא גם להפנים כל שאלה ושאלה ולהבין את הטריקים שמאחורי השאלות , בעזרת התמדה ונחישות הגעתי לציון שחלמתי עליו בתאריך 25.12.11 .

האם למדת במכון מסוים, אם כן איזה מכון? , ומה השיטה שלמדו אותך?
למדתי במכון קאליבר בירכא , לחודש אפריל 2011 למדתי בקורס הכנה רגיל של קאליבר וקיבלתי 642 אחר כך למדתי בקורס 700+ וקיבלתי 763 . לימדו אותי בשיטת למידה הדרגתית של למידת חומר מסויים ותרגול השאלות הקשורות בו ואחר כך מעבר לחומר חדש .

לחץ על התמונה להגדלה


מה היית מציע לתלמידים אחרים שמפחדים מהמבחן, או דוחים את הלימודים עד הרגע האחרון?
אין מה לפחד מהמבחן , תחשבו על זה שזה סתם עוד מבחן שיש בו חומר ברור וידוע מראש ורק צריך ללמוד את החומר טוב , אז פשוט להשקיע טוב וללמוד טוב ואף פעם לא לדחות את הבחינה או להידחק עד לרגע האחרון , הרי שאת המבחן אתם יכולים לעשות כמה פעמים שבא לכם , אז אין שום סיבה שלא תעשו עכשיו ואם לא קיבלתם את הציון אז תעשו עוד פעם אחר כך .

מה התוכניות שלך לעתיד?

בנוגע לתוכניות שלי לעתיד , מאז שהייתי בכיתה א' התעניינתי ברפואה , בלדעת את שיטות הטיפול במחלה מסוימת או בחולה מסוים ואחרי שהשגתי ציון שמאפשר לי להיכנס למסלול הנ"ל אז קבעתי ללכת על זה , נרשמתי לאוניברסיטה העברית בירושלים ולטכניון בחיפה דרך מסלול העתודה האקדמית של צה"ל .

מילות תודה למי אתה מפנה?

מילת תודה אני מפנה לכל המשפחה והחברים שתמכו בי ועדדו אותי ללמוד , למכון קאלביר על שעזרו לי להגיע לציון , לבית הספר על התמיכה והעזרה בפיתוח החשיבה ובפיתוח מנהיגות אישית , עצמאות , רצינות ונחישות , ואת מילת התודה הגדולה מכולן אני מפנה למורה ולאח ואאל בדר על התמיכה הענקית שלו בי , תודה .

צוות אתר אס"ד מאחל לך המון הצלחה בלימודיך ובהמשך. ושירבו כמוך.
יש לכם הצלחות דומות? שלחו לנו בצור קשר

Facebook comments


1-3 of 3