ולאא עסאק'לה בת ה 24 ממג'אר בדרך להצטיינות בדקטורא במתמטיקה

נשלח 12 באפר׳ 2012, 14:01 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 12 באפר׳ 2012, 14:10 ]
ולאא עסאק'לה בת ה 24 ממג'אר בדרך להצטיינות בדקטורא במתמטיקה   

דקטורא בגיל 24 ?!

נכון אני מתחילה באוקטובר השנה בדקטורא שלי, אולי זה נשמע קצת מוזר, גם תמיד התגובות שאני שומעת מסטודנטים שלומדים איתי מעידות על זה, שזה קצת מוזר, אבל אני לא רואה בזה משהוא מיוחד!! פשוט התחלתי את הלימודים שלי בגיל 18, בהתחלה נכנסתי מחוסר ברירה כי פשוט את המקצוע שרציתי ללמוד שהוא "ריפוי בעיסוק" דורש גיל 20 אז הייתי צריכה להעביר שנתיים בעבודה או במשהו אחר, ואבא שכנע אותי לכנס לחוג למתמטיקה ולסיים תואר ראשון ואז לעבור לריפוי בעיסוק, אחרי ההצלחות שלי בשנה הראשונה והשנייה פשוט התאהבתי במתמטיקה, והיה לי קשה לעזוב אותו והמשכתי, ואני מאוד מרוצה מזה, ובמיוחד אחרי כל ההצלחות וההצטיינות  שהשגתי בלימודים, גם בתואר ראשון וגם בתואר שני. 

לחץ להגדלה

הצטיינות במדעים מדויקים שומעים על זה לרוב בטכניון, מה הכלים שעזרו לך להצטיין באוניברסיטה?

יכול להיות ששומעים על זה יותר בטכניון, אבל חשוב לציין שיש הבדל גדול בין הטכניון לאוניברסיטה, אל תשכח שבאוניברסיטה מלמדים כל מני מקצועות שהם מהתחום החברתי, אבל הטכניון נטו מדעים, וגם כל האוכלוסייה שם מתעסקת במדעים לא כמו באוניברסיטה, אז סביר להניח שבטכניון שומעים על זה יותר. את האמת הכלים שעזרו לי ואני חושבת שעזרו לכל מתמטיקאי אחר בכל רחבי העולם היא היכולת שלנו לעבוד בצורה מתמידה ומדויקת, ולא לוותר, תמיד למדתי את הדברים האלו מהמרצים שלי, ותמיד הם היו מודל חיקוי בשבילי, וחלמתי להגיע למעמד טוב בעולם המתמטיקה, למרות שזה עדיין חלום רחוק מאוד.

את עובדת כמתרגלת באוניברסיטה, איך את מצליחה לגוון בין העבודה והלימודים?

את העבודה שלי באוניברסיטה היא תמורת מלגה, ובנוסף שכר חודשי, זה לא קל, פשוט צריך להתכונן טוב מאוד, ובמיוחד כאשר אתה מלמד סטודנטים חזקים, ששואלים שאלות לא צפויות, בהתחלה היה לי קשה אבל כבר שנתיים אני מתרגלת אז התרגלתי לזה עם הזמן,למרות שלפני כל תרגול שאני מעבירה, אני מאוד מתרגשת ומזכיר לי את התרגול הראשון שהעברתי!!! השנה גם התחלתי ללמד בבית ספר מקיף א' מג'אר, בכפר שלי, אני מאוד מרוצה והחלום שלי הוא להעביר לתלמידים את היופי של המתמטיקה, שהם לא רואים, אני מאוד מקווה שבאמת אני אתרום לכפר שלי, כי חלק מההצלחה האישית שלי היא הצלחת החברה שלי.


מה חלקן של המשפחה והחברים בהצלחה שלך?

יש לי משפחה מאוד תומכת, אבא, אמא ואחים שלי, גם דודה שלי, מאוד מעודדים אותי, פשוט תמכו בי לאורך כל הדרך, החברות שלי מאוד סבלו ממני ובמיוחד בתקופות המבחנים, אולי זה הזמן להתנצל להן, אבל אני יודעת שהם שמחות וגאות בהצלחות שלי, למרות שלפעמים זה היה על חשבון הבילוי שלנו ביחד.

מילות תודה למי את מפנה?

אני מאוד מודה למשפחה שלי ולחברים, מאוד מודה למרצים שלי שממש עזרו לי ועדיין עוזרים, למנחה שלי לתואר שני, ולא אשכח את ארגון אס"ד והתמיכה שלכם בסטודנטים הדרוזים ולעודד אותם.

ארגון אס"ד מאחל לולאא המון הצלחה בדקטורא ושירבו כמוך.

יש לכם הצלחות דומות? צרו איתנו קשר

Facebook comments

 

 

 

Comments