מלגות‏ > ‏

חברי תוכנית EXCEL HT ביום ביקור בירושלים

נשלח 30 במאי 2011, 11:07 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 5 באפר׳ 2012, 7:18 ]
נערך היום - שני 30.5.2011 ביקור, של סטודנטים משתתפי תוכנית EXCEL-HT ביחד עם נציגי IT WORKS (המנחים) ונציגי הגוינט.
הביקור נערך בירושלים בבית הנשיא שמעון פרס, ביוזמתו של מזכיר הנשיא מר חסון חסון ובכנסת אצל ח"כ אבי דיכטר היוזם של התוכנית.
מטרת הביקור היתה להכיר את הפעילויות המגוונות של משכן הנשיא והתרומה שלו לחברה הישרלאית בכלל.
ומטרה נוספת היתה לפגוש את ח"כ אבי דיכטר ולהעלות סוגיות לדיון בתוכנית.

בביקור:
מר חסון חסון בירך את כל הסטודנטים משתתפי התוכנית, והסביר על הפעילויות החשובות שמר פרס עושה למען החברה ואמר בדברו "שסטודנטים מצליחים הם אבני היסוד להמשך הרחבת מעגל החינוך והצלחת התעסוקה והדו קיום במדינה ושהוא במוכנות לעזור ולקדם ככל האפשר במימד החינוכי תרבותי.."
בנוסף הוא התיחס לפרויקט עתידי שבאמצעותו נבחרים תלמידים מצטיינים מכיתות ז' ח' ט' שאותם תלמידים יעברו בנוסף ללימודי היום שלהם, הכשרה ייסודית של יום אחד בשבוע שבו ילמדו בכל תחומי המדע המדויק במעבדות מתקדמות בטכניון. וזה על מנת להכין את אותם תלמידים בצורה טובה יותר ולהנגיש להם את המסגרת המתאימה והמידע הנחוץ למקצועות טכנולוגיים בטכניון.

בחצי השני של היום הקבוצה נפגשה בכנסת עם ח"כ אבי דיכטר היוזם של התוכנית:
אבי בירך את הקבוצה ואמר "ששנה אחרי שנה התוכנית הזו מקבלת אופי ערכי ואיכותי יותר של סטודנטים נבחרים ועל כן הוא רואה בסטודנטים אלה מנהיגי העתיד של העידה הדרוזית והם אלה שהרבה יגיעו בעקבותם".
בדיון הועלו שאלות רבות מצד הסטודנטים: אחת הבעיות המרכזיות היתה מדוע אנו כנאמני מדינת ישראל ויש לנו את היכולות ללמוד מקצועות טכנולוגיים מתקדמים אין בפנינו מספיק הזדמנויות למשרות מועדפות בתחום ההייטק כמו ברפאל, אלביט, אל אופ ..וכו'
כתשובה מאבי הוא אמר והבטיח ש "הוא מוכן ליזום מפגש אישי עם בעלי  ההחלטה ברפאל ולנסות להגיע איתם להסכם קליטת מועמדים מוצלחים מהמגזר הדרוזי, וכן  הוא אמר שאין שום סיבה שסטודנט או אקדמאי דרוזי מוצלח לא  יתקבל ברפאל ולא על רקע אפלייה כל שהו.. במיוחד אחרי הידיעה שבצה"ל אין תפקיד כל שהו אפילו מהתפקידים החשובים ביותר שלא היה דרוזי אחד שלא מילא אותו".

לסיום, היום הזה בא ללמד על נחישות של בעלי יכולת והנהגה להגיע רחוק ככל האפשר - אין דבר עומד בפני הרצון.

וכהודעה מרכזת התוכנית גברת יפעת ברון ומנחת הקבוצה מאיה טל מגן מעמותת IT WORKS, הן מודיעות על כך שנפתחה ההרשמה למחזור החדש הבא וכל מועמד/ת שלומד מקצוע טכנולוגי ויש לו ממוצע לא פחות מ 80 מוזמן להגיש מועמדות כבר עכשיו באמצעות "צור קשר" באתר.
הערה- לגברים יתקבלו מועמדים שעומדים בתנאים והם לאחר שירות צבאי.


בהצלחה!

Comments