הודעות כלליות

הודעות על כנסים, טקסים, ימי עיון, הודעות משניות..

עכשיו בערוץתוכנית משתלבים בפסגה תשע"ד 2013-2014

נשלח 10 בינו׳ 2014, 2:44 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 10 בינו׳ 2014, 2:57 ]

משתלבים בפסגה

תשע"ד 2013-2014

משתלבים בפסגה הינו תוצר של שיתוף פעולה בין: "ארגון שגרירי רוטשילד", "הדבר הבא" ו- "מרכז צעירים בית ג'ן".
שיתוף פעולה זה הביא ליצירת קורס שמטרתו לענות על צורך קיים בקרב אוכלוסיית הסטודנטיות מהמגזר הדרוזי, השתלבות בתעסוקה תואמת לימודים אקדמיים. הקורס נועד על מנת להקנות כישורים, כלים ומיומנויות על מנת לגשר בין ידע אקדמי לעולם התעסוקה תוך ליווי צמוד ויצירת התמחות מקצועית בתחום הנלמד.


קהל היעד:

הפרויקט מיועד לסטודנטיות דרוזיות בעת לימודיהן בשנה השנייה והשלישית לתואר ראשון. מיועד לסטודנטיות אשר עברו שנתיים של לימודים ומגיעות לפרויקט עם ידע רב אותו רכשו במסגרת לימודיהן, אלו יגיעו עם מוטיבציה ורצון להשתלב בשוק העבודה בתחום אשר למדו.

מטרות התכנית:

  • הגברת הסיכויים למציאת תעסוקה ההולמת את כישוריהם ורצונותיהם של האקדמאים  על ידי מתן כלים מתאימים, הגברת המודעות לאופציות הקיימות .

אודות הפרויקט:

פרויקט זה, מטרתו הגברת הסיכויים למציאת תעסוקה ההולמת את כישוריהן ורצונותיהן של האקדמאיות  על ידי מתן כלים מתאימים, הגברת המודעות לאופציות הקיימות .

והקניית כלים להשתלבות בעולם התעסוקה. אלו ישתלבו בהתמחויות התואמות את תחום לימודיהן. זאת בכדי להקנות יתרון יחסי לסטודנטיות אשר מסיימות את לימודיהם עם ניסיון תעסוקתי.

אנו מאמינים כי השתתפות בפרויקט תתרום להשתלבותן המוצלחת של הסטודנטיות הדרוזיות בשוק העבודה עם סיום התואר.

על התכנית:

התכנית תכלול מכינה של ארבעה מפגשים לעולם התעסוקה והכנה להתמחות.
המפגשים יתקיימו אחת לשבוע ויארכו כ-4 שעות כל מפגש.  
המפגש הראשון יערך ב- 15.02.14 במרכז הצעירים בבית ג'ן.
** קיימת אפשרות להרחבת התוכנית גם בירכא לכל המעוניינות מאשכול ירכא-גוליס-אבו סנאן-יאנוח-גת.

המפגשים יעסקו בנושאים הבאים:  במכינה- כתיבת קורות חיים, היכרות עם עולם התעסוקה, סוגי ראיונות עבודה, חשיפה לעולם משאבי האנוש,למידה על רשתות חברתיות, פסיכולוגיה תעסוקתית, והכנה לראיונות לקבלה להתמחות. ובחלק השני העצמה אישית, תוכן מעשי למציאת עבודה, במהלך המכינה לאחר עבודה משותפת עם המשתתפות ישובצו להתמחויות בתחום לימודיהן. ההתמחות תהיה בסדר גודל של 120 שעות למשך כ-חצי שנה. במהלך ההתמחות המשתתפות ישתלבו במקום עבודה ליום בשבוע (כ- 6 שעות), הזמנים יכולים להשתנות לפי סוגי ההתמחות. במהלך תקופת ההתמחות המשתתפות לא יקבלו שכר. בתום ההתמחות יעריכו הצדדים האם יש המשכיות למשתתפת להישאר במקום העבודה כמשרה , באם שני הצדדים יהיו מעוניינים.

ההתמחות תעניק למשתתפות ידע רב וניסיון תעסוקתי חשוב ובעל משמעות רבה בהענקת יתרון יחסי על פני אקדמאים שלא עסקו בתחום לימודיהם.

תחילת ההרשמה : 10.1.2014
להרשמה
: לחצי כאן 

כבוד למגזר הדרוזי- פרופ' פואד פארס שמכר את פרולור ב-480 מיליון דולר

נשלח 10 במאי 2013, 15:18 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 10 במאי 2013, 15:33 ]

מאת: גלובס

פרופ' פואד פארס עבר דרך ארוכה מהילדות בכפר הדרוזי חורפיש ועד לאקזיט הביומד הענק בפרולור ■ בראיון מיוחד הוא מספר שצפו לו קריירה צבאית; על הסטטיסטיקה שניבאה לו תואר ראשון לכל היותר; על הקולגה באוניברסיטה שהתבטא כלפיו בגזענות ועוד
פרופ' פואד פארס / צילום: יונתן בלום
כשפרופ' פואד פארס חושב למי היה רוצה לספר על חלקו באקזיט הגדול ביותר בתולדות ישראל בתחום מדעי החיים, הוא נזכר במורה הנוצרי שלו בכפר חורפיש. המורה רצה להחמיא לילד הדרוזי, שהיה התלמיד הטוב ביותר בכיתה במדעים ובמתמטיקה. להגיד לו שיוכל להגיע רחוק. הוא ניגש לפארס, טפח על שכמו ואמר לו: "אתה תהיה קצין טוב בצבא". מבחינתו של המורה, כנראה, זו הייתה פסגת השאיפות של בן כפר, שמרבית הגברים בו מוצאים את פרנסתם בכוחות הביטחון. "לא פגשתי אותו מאז, אבל זו תשובתי אליו: אני לא קצין בצבא, אני קצין באוניברסיטה".

אדם נוסף שפארס מקווה שיקרא את הכתבה הזו הוא פרופסור באוניברסיטת חיפה, שהעיר לו פעם הערה גזענית במיוחד - כל-כך חמורה, שפארס מבקש שאכבה את הטייפ בעת שהוא מפרט אותה, ובטון דיבורו ברור כמה צרבה לו. "וזו", הוא אומר, "גם התשובה שלי אליו".

אותה תשובה שעליה מדבר פארס שווה הרבה מאוד כסף. 480 מיליון דולרים, ליתר דיוק. זהו השווי שלפיו נמכרה לאחרונה החברה שייסד, פרולור, כשחלקו של פארס מיתרגם ל-8.2 מיליון דולרים.

- איך אמירות מהסוג הזה השפיעו עליך?

"ההתבטאויות האלה המריצו אותי. ידעתי שאני חייב לא רק להצליח, אלא להצטיין. אני בא מהפלאחים בכפר. אם אני לא משיג הצלחות מוכחות במחקר אני נכשל, כי בלי חותמת כזאת מי יקלוט אותי באקדמיה? אני דרוזי".

- אמנם מכירת פרולור לאופקו של פיליפ פרוסט נעשתה בחילופי מניות ולא במזומן, אבל לפחות על הנייר הפכת לאדם עשיר.

"לא הייתי אומר מאוד עשיר. נכון שיש לנו תקציב לחיות בצורה מכובדת, וברור שזה משנה קצת את החיים, אבל זה בעיקר נותן סיפוק וכבוד".

- אם הגענו לכבוד, בראיונות השונים שנתן שי נוביק, נשיא החברה, כולל בשבוע שעבר, קשה מאוד להבין שהרעיון בבסיס החברה הוא פיתוח שלך. לרוב אתה מוצג, מאוד בקצרה, כאדם שחזר מהפוסט דוקטורט וקיבל משום-מה אישור לפתח כמה חלבונים מהאוניברסיטה שבה למד, ושהוא, נוביק, היה זה שדחף וקישר ובנה והביא את החברה לאן שהגיעה.

"כל אחד מושך את זה לצד שלו וזה לגיטימי, למרות שבעיניי זה סוג של מינוס. אברי הברון, מנכ"ל החברה, תמיד מזכיר את התרומה שלי כשהוא מדבר על החברה. שי פחות. הוא בא מעולם אחר לגמרי, והוא חושב אולי שההצלחה היא שלו כי הוא גייס את הכספים וקידם את החברה. הוא באמת גייס הרבה כספים ועשה עבודה יפה מאוד בקידום החברה, אבל אולי צריך להזכיר לו פעם אחת שתמיד צריך לחזור לבסיס: בלי רעיון אין חברה. טוב, זה לא מפריע לי".

- החלק שלך נראה קטן. אתה אחרון ברשימת המתעשרים מפרולור.

"מפני שמימשתי חלק מהמניות במהלך הדרך, כי הייתי צריך תקציב: הבת שלי התחתנה, אחד הבנים עומד להתחתן, ואת כל זה אי אפשר לעשות באמצעות מניות על הנייר. אם לא הייתי מממש", הוא צוחק, "הייתי אולי פי שניים ממה שמופיע אצלכם בגלובס".

חורפיש, ירושלים, מיזורי

פארס, 56, הוא בן לאחת החמולות הגדולות בחורפיש, כ-700 איש. כל אורח חייו הוא מעט תקדימי לבני הכפר. הוא לא רק הדרוזי הראשון בישראל ש"עשה אקזיט", הוא גם היה הראשון מבני הכפר שיצא להתגורר בחו"ל לתקופה ממושכת, וכמובן מהמעטים שעשו קריירה אקדמית.

- מה אבא אמר על האקזיט?

"למען האמת, לא סיפרתי לו. התקשרתי אליו מארצות הברית (כאשר נסעו לסכם את פרטי המכירה לאופקו של פיליפ פרוסט - ש' ל'), אבל רק כדי לשאול לשלומו".

- לא סיפרת לו? למה? זו הרי גאווה גדולה.

"העדפתי שלא. אנשים לא מבינים מה המשמעות של החלפת מניות, הם שומעים 480 מיליון דולר וחושבים שיש לי אותם בכיס. אז אני לא אוהב לדבר על זה. גם אשתי מאוד עוצרת בעדי. היא אומרת שאנחנו רוצים לחיות בשקט, והיא צודקת".

"אני מדען, לא איש עסקים"

לחברה שהקים עבור המחקר קרא בתחילה "פארס ביוטכנולוגיה"; אחר כך הוחלט שהשם "לא סקסי" והיא נקראה מודיג'ן. מאוחר יותר, כשהונפקה, התברר שיש חברה עם שם דומה בגרמניה, ואז שמה הוחלף לפרולור.

לאחר שלוש שנים בחממה, שבהן הוכיחו שהעיקרון יכול לפעול גם על אריתרופויטין, נגמר התקציב והיה צורך למצוא משקיעים. בשלב הזה הצטרף לחברה אברי הברון, איש ביוטק ותיק שבעברו רשומות הן "אינטרפארם" והן "כלל ביוטכנולוגיה". הוא מונה למנכ"ל, וביחד יצא עם פארס לחפש משקיעים.

לחברה הצעירה היה רומן ממושך עם טבע, שכמעט קנו את מה שנקרא אז מודיג'ן. "באיזשהו שלב זה נפל, למרות שכבר הגענו, לאחר כמעט שנה וחצי של דיונים, ללחיצת יד", פארס משחזר. "אני לא יודע למה זה נפל, אבל היום אני חושב שהיה לנו מזל. הם לא עמדו להשקיע בחברה את הסכומים שחשבנו שיש להשקיע בה".

לאחר מכן חיברו אותם לשי נוביק, שחזר ארצה מניהול קרנות השקעה בארצות הברית ושהיה מחובר היטב לעולם הפיננסי. וכאן, בשלב הזה, נחלץ מנהל החממה זהר גנדלר לשמור על המדען המעופף שלו שלא יחתום על הסכם שלא הולם את תרומתו לחברה. "אני לא איש עסקים, אני מדען", פארס צוחק, "והוא מאוד פחד ודאג לי אישית שישמרו לי על הזכויות שלי, נאבק על זה מאבק חורמה שנמשך כמה חודשים. לא אשכח לו את זה".

נוביק אכן הזניק את החברה קדימה, הוציא אותה להנפקה והכניס לתמונה את פיליפ פרוסט שהשקיע בחברה ו"נתן לנו נשימה לכמה שנים". פרוסט, המכהן בחברה כיו"ר, החליט לרכוש אותה ולמזגה לחברת אופקו שבשליטתו.

מדובר באחת מעסקות הרכישה הגדולות בהיסטוריה של הביוטכנולוגיה הישראלית, אף שאפשר גם לראות אותה כהעברה מיד אחת של פיליפ פרוסט לידו השנייה: חברת אופקו בשליטת פרוסט רוכשת בעסקת חילופי מניות את פרולור על-פי שווי של 480 מיליון דולרים (זאת כאשר ערכה הבורסאי בעת העסקה עמד על כ-370 מיליון דולרים), אולם פרוסט הוא גם היו"ר ובעל השליטה בפרולור (19.8%).

- איך אתה רואה את פרולור בעתיד?

"יש לי כל הזמן רעיונות לעוד חלבונים שאני רוצה לפתח דרך הפלטפורמה הזאת, ואני תמיד מעלה אותם בפני החבר'ה, והם נרתעים קצת. אני מבין אותם, כדי לפתח תרופה היום צריך המון משאבים. צריך למצוא את הזמן הנכון וגם את ההסכמה הנכונה מהצד הפיננסי".

לקדם את העדה באקדמיה

מצד אחד, פארס קצת מוקנט מהפליאה הגדולה שמעורר "דרוזי שעשה אקזיט". מצד שני, הוא מבין מאין מגיעה הפליאה הזאת: "באמת אין הרבה דרוזים שהתקדמו במסלול האקדמי. אצלנו רוב הצעירים מתחתנים בגיל צעיר יחסית ומי שכבר יש לו משפחה, קשה לו לחשוב על מסלול אקדמי".

לילדיו שלו החדיר את המסר היטב: הבכורה מתחילה דוקטורט, השני סיים תואר שני, השלישית לומדת מדעי הרפואה והקטן עוד תיכוניסט. "עוד נראה מה עושים איתו, אבל לא תהיה לו ברירה, הוא יצטרך ללכת לאקדמיה", פארס צוחק. "בכל הזדמנות שבה אני מדבר בפני דרוזים על השכלה גבוהה, אני אומר להם, נכון, אנחנו עומדים על אחוז מצוין יחסית, 54% זכאים (לעומת קצת יותר מ-60% במגזר היהודי). אבל זכאות לתעודת בגרות איננה מדדלהצלחה".

- ומה מצב הנשים?

"נשים דווקא מתקדמות הרבה יותר טוב מאשר גברים. 60% מהסטודנטים הדרוזים הן נשים. גם זה מדאיג את אנשי המקצוע במערכת החינוך הדרוזית: השילוב של אישה אקדמאית משכילה עם בעל ש'נשאר מאחור' עלול להוות בעיה חברתית".

בימים אלה מקדם פארס רעיון: להקים מרכז מחקר ופיתוח בלב האוכלוסייה הדרוזית שיהיה מיועד גם לצ'רקסים. זה נמצא בדיונים מול משרד הכלכלה: "יש לנו חוקרים בודדים, אבל הם יהיו הגרעין של המחקר והפיתוח. ברגע שנצליח עם אלה, זה יהווה עידוד לסטודנטים נוספים להמשיך במחקר ולהיקלט במרכז".

בינתיים הוא מונה בגאווה את הדוקטורנטים ואת בעלי הדוקטורט הצעירים מבני העדה, כולל חוקרת מדלית אל כרמל, שפארס ואחרים עודדו אותה לפתח מערך זיהוי מחלות גנטיות בעדה. בעתיד, הוא אומר, אפשר יהיה לתרגם את הפעילות הזאת לשירות של ייעוץ גנטי. סטודנטית אחרת שסיימה דוקטורט בהנחייתו היא צ'רקסית, חלוצה בקרב בנות עדתה, והיא חוקרת גנים שמעורבים בסרטן.

"המעבדה שלי מוזכרת כמעט בכל נאום של נשיא האוניברסיטה", פארס מתגאה. "יום אחד הוא הגיע לבקר אצלנו ולמזלי כל הסטודנטים היו באותו יום ועברתי ביניהם אחד אחד והכרתי לו אותם. זו צ'רקסית, זו דרוזית, זו מוסלמית, זו נוצרית, ועוד כמה סטודנטים יהודים. מאז הוא מזכיר את המעבדה בכל אירוע, כנגד הסטיגמה שאוניברסיטת חיפה היא רק מקום שבו יש הפגנות בין יהודים לערבים".

- ומחקרית, במה עוסקת המעבדה שלך היום?

"אנחנו עובדים במעבדה על מחקר סרטן, ומשלבים כמה רעיונות. האחד הוא חומרים מהטבע שמשפיעים על תאים סרטניים, ויש לנו כבר שני פטנטים בנושא הזה. השני הוא פיתוח שיטות לאבחון וטיפול בסרטן באמצעים של גנטיקה מולקולארית".

- מתבשל כאן עוד סטארט-אפ?

"יכול להיות".

סקר שכר הייטק וביוטק - מרץ 2013

נשלח 20 במרץ 2013, 10:21 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 20 במרץ 2013, 10:24 ]

סקר השכר לרבעון הראשון של שנת 2013. מאת: www.ethosia.co.ilתוכנה
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
RT Embedded18-2020-2324-2727-3030-3232-3535-40
Java14-1515-1920-2728-3127-3229-34-
Web Developer10-1314-1818-2222-2525-2828-33-
C / C++15-1920-2323-2626-2929-3232-3535-40
DBA-22-2524-2727-28---
Dot.Net14-1617-2121-2424-2828-3030-35-
SW Architect20-2425-2828-3131-3434-3636-38-
UI/Graphic Design8-1010-1414-1818-2020-25--
חומרה
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
ASIC/VLSI-20-2425-2829-3430-3535-40-
FPGA15-1717-2021-2525-2827-2827-30-
Board Design15-1818-2323-2525-2825-2930-3233-40
Layout-13-1517-2022-2423-2626-28-
Backend-20-2425-3030-3330-3431-35-
Verification-22-2626-2928-3130-3333-35-
Chip Architecture23-2627-3030-3333-3633-3733-37-
Circuit-20-2425-2828-3232-3435-37-
RF15-1718-2122-2525-3026-3229-3332-36
Chip Test-20-2223-2728-3430-3531-35-
Analog Chip Design-20-2223-2627-3028-3232-35-

IT
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
System Administration-12-1415-1819-2223-2627-30-
IT Management-20-2324-2728-3128-3131-3333-36
System Analyst9-1212-1516-1818-2222-24--
ביוטק
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
QC6-78-99-1212-1616-1818-2020-25
Regulation7-1010-1515-1818-2222-2525-2727-32
Bioinformatics15-1717-2020-2525-2727-3030-3232-35
Clinical9-1212-1515-1818-2222-2424-2828-32
Biological Research6-1111-1314-1718-2122-2425-2727-30
Chemical Research6-1111-1717-2020-2222-2424-2825-30
Medical Sales Rep.6-99-1111-1313-1515-1717-2020-22
Validation (Bio)6-88-99-1111-1313-1414-1818-22
Pharmacy10-1111-1515-1717-1919-2121-2323-25
משאבי אנוש
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Organizational Development7-1010-1314-1818-23---
Recruitment6-88-1010-1415-1818-20--
Welfare7-1010-1314-1617-2021-24--
HR Management-12-1515-1819-2222-2626-30-
Training7-1010-1212-1616-1819-22--
Compensation & Benefits8-1111-1415-1920-2324-2728-30-

שיווק
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Marcom-8-1011-1415-20---
Product Management-20-2424-2828-3229-3130-3432-35
Marketing Management12-1516-1819-2324-2627-3030-3333-36
Technical Writing-10-1313-1516-1818-2522-24-
Business Development15-1717-19---24-2630-35
QA
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
QA8-1010-1414-1919-2219-2525-2828-33
Configuration-10-1414-2020-2424-28--
תמיכה
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Pre-Sale15-1717-2223-2626-3026-2929-3131-34
Post-Sale14-1616-2021-2424-2626-28--
Professional Services14-1616-1919-2424-2624-2626-3131-35
Customer Support8-1212-1718-2222-2623-2727-3131-35
FAE15-1818-2223-2525-2823-2727-2929-32
ניהול פרויקטים
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
HW Project Mng.---25-3030-3233-3536-40
SW Project Mng.-14-1819-2425-3027-3030-3536-40
Biotech Project Mng.10-1212-1516-1818-2122-2526-2828-32
תפעול
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Production Planning & Control-12-1515-1818-2020-2222-25-
Logistics7-99-1111-1313-1717-1819-2424-27
Purchasing8-1111-1514-1717-1919-2323-2727-30
Operation Management-----28-3334-40
כספים
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Analyst8-1011-1515-1718-2320-2424-29-
Economist-10-1414-1818-2220-2525-30-
Financial Management9-1112-1516-1919-2323-2525-3030-40
Accountant10-1313-1616-1920-2422-2626-30-
מדעים מדויקים
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Mechanical Engineering11-1313-1616-2222-2524-2626-2828-30
Process Engineering9-1212-1515-1818-2222-2525-2828-30
Material Engineering9-1111-1515-1818-2222-2525-28-
אדמיניסטרציה
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Administration6-77-88-1212-18---
מחקר
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Physics16-2020-2323-2727-3027-3232-3636-40
Algorithm16-2122-2526-3032-3629-3234-37-
System Engineering17-2122-2525-2829-3130-3232-34-
מכירות
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
Sales Management12-1315-1818-2021-2323-2723-2730-35
Account Management9-1212-1617-2020-2425-3027-33-
Sales Coordination8-1010-1313-15----
Inside Sales8-1010-1313-1717-2222-2522-25-
הנדסה
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
NPI10-1212-1515-1818-2121-2323-2828-32
Engineering Management----22-2424-2828-32
Integration8-1212-1515-1921-2521-2526-28-
On-Line
תפקידמתמחה
0-1 ש"נ
מתחיל
2-4 ש"נ
מנוסה
5-8 ש"נ
בכיר
9+ ש"נ
ר"צ
1-4 ש"נ
מנהל מנוסה 5-8 ש"נמנהל בכיר
9+ ש"נ
SEO6-1010-1414-1818-2017-2020-23-
Affiliate7-1010-1414-2020-24---
Media Buyer6-1010-1212-1515-20---

תחילת ההרשמה ל- ביה"ס התיכון הדרוזי למדעים ומנהיגות - ירכא

נשלח 1 בפבר׳ 2013, 8:17 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 1 בפבר׳ 2013, 8:33 ]

1.2.2013

إعلان

يسر إدارة المدرسة أن تعلن بهذا عن إفتتاح التسجيل للسنة الدراسية 14/2013 (תשע"ד) حسب التفاصيل التالية:

(1) يتم التسجيل في سكرتارية المدرسة أيام الأحد حتى الجمعة من الساعة التاسعة صباحا ً حتى الثانية بعد الظهر.

(2) التسجيل لطلاب الصف التاسع في السنة الدراسية الحالية من ذوي التحصيل الدراسي المميز (يفضل معدل 90% فما 

     فوق) ومن ذوي الميول والقدرات لدراسة المواضيع العلمية ، واللغات ، والرياضيات بمستوىً عال ٍ (خمس وحدات تعليمية للبجروت).

(3) يمكن الحصول على نماذج التسجيل من سكرتارية المدرسة مباشرةً أو من طلبة المدرسة في كافة القرى أو من موقع

      المدرسة : www.druze-science.org.il (أعتبارا من اليوم)

(4) تسلم نماذج التسجيل المعبأة مع صورة عن شهادة الفصل الأول أو نصف السنة الدراسية (بمعدل 90% فما فوق) الى 

      سكرتارية المدرسة مع رسم تسجيل بمبلغ (400 شاقل) (لا يعاد) طيلة مدة التسجيل إعتبارا ً من تاريخ هذا الإعلان 

      وحتى 2013/22/4.

(5) يستدعى المتسجلون للمدرسة لتقديم امتحانات قبول في اللغات والرياضيات وكذلك امتحان ملاءمة (פסיכוטכני) من 

      قبل معهد خارجي ومختص.

(6) تجرى امتحانات القبول للطلاب المتسجلين في المواعيد التالية:  

         يوم الاحد 2013/4/28 لغات (لغة عربية ،عبرية، انجليزية)  

         يوم الاثنين 2013/4/29  رياضيات + امتحان ملاءمة (פסיכוטכני)   

        (يستلم كل متسجل جدولأ مفصلأ  حول ساعات الامتحان ، موضوع الامتحان وتقسيم العلامات لكل موضوع)   

 (7) ستقبل المدرسة من بين المرشحين فقط 60 طالبا ً وطالبة وذلك بموجب نتائج الامتحانات وبشرط أن تتوفر لديهم الرغبة في التفوق والامتياز واستمرار دراستهم الجامعية.

(8) ستقام في المدرسة أيام مفتوحة لأولياء الأمور والطلاب المعنيين وذلك في المواعيد التالية (من الساعة العاشرة والنصف صباحا ً - الواحدة والنصف ظهرا ً):

        الجمعة الموافق: 15.2.13   الجمعة الموافق:  1.3.13      الجمعة الموافق:  22.3.12

(9) ينتظر كل طالب يُقبل للمدرسة برنامج دراسة مكثف ، ويتطلب منتهى الجدية  والمسؤولية وتحمل الضغط .

(10) في حالة قبول الطالب/ة ،  يطلب من اولياء الامور دفع تبرعات للمدرسة حسب المبالغ المقررة بالتنسيق مع ادارة الهيئة المشرفة على المدرسة  ولجنة اولياء امور الطلاب .

ملاحظات :

‌أ.        مكتبة المدرسة عصرية ومحوسبة مع انترنت .

‌ب.     في المدرسة ستة مختبرات علمية وتكنولوجية مزودة باحدث المعدات .

‌ج.      تحصيل الطلاب العلمي مميز ونجاحهم في امتحانات البجروت مؤكد ويمكّنهم من الالتحاق بالتخنيون والجامعات .

‌د.       نشاطات تعليمية واجتماعية ولا منهجية متنوعة دعم في دورة بسيخومتري واحدة على الاقل .

هـ.      جميع المواضيع تدرس بمستوى 5 وحدات ( ما عدا المواضيع الالزامية ).

و‌.       تشديد على القيم الانسانية والديموقراطية وعلى السلوك المميز ونزاهة الامتحانات.

ي‌.     يعمل بجانب المدرسة مركز فضائي للمنطقة الشمالية ، مما يشجع طلابنا على تقديم دراسات في الفيزياء الفضائية     

        (אסטרופיזיקה) بمستوى خمس وحدات بجروت اضافية .(עבודת גמר)

                          مع الاحترام

 د. أسعد عرايدة

                   مدير المدرسة

מצורף טופס הרשמה

צפי הגיוסים בתעשיית ההיטק והביוטק לשנת 2013 - צמיחה זהירה

נשלח 27 בינו׳ 2013, 11:55 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 27 בינו׳ 2013, 12:12 ]

גיוסים מתונים, צמצומים מעטים ועליות קלות בשכר: מנהלי ההייטק נכנסים ל-2013 בזהירות אך באופטימיות

שנת 2013 כבר כאן. מה היא צופנת לתעשיית ההייטק והביוטק הישראלית, שסיימה שנה מאתגרת באקלים בינלאומי סוער?

"ההייטק הישראלי נכנס לשנת 2013 באווירה של זהירות. התכנון הוא לגיוס עובדים בהיקפים מוגבלים, ולהעלאות קטנות יחסית בשכר. יחד עם זאת, האווירה חיובית: רק מיעוט קטן מבין החברות מדווחות על תכנית צמצומים, ושום חברה, כמעט, אינה מתכננת קיצוצים בשכר", אומר אייל סולומון, מנכ"ל חברת ההשמה בהייטק אתוסיה.

יחידת המחקר של חברת אתוסיה ערכה סקר בהשתתפות מנכ"לים ומנהלי משאבי אנוש מתעשיות ההייטק והביוטק. המנהלים נשאלו על היקפי הגיוס הצפויים, על תחומי הגיוס העיקריים, על השיטות המרכזיות לגיוס עובדים ועל תכניות לצמצומים, אם יש. התוצאות – לפניכם.

חברות התוכנה והאינטרנט: ציפייה לגיוסים נרחבים יחסית

מעיבוד הנתונים עולה, כי ברוב החברות (מעל 60%) מצפים לעלייה קלה בלבד בהיקף כוח האדם, של עד 10 משרות חדשות במהלך שנת 2013. בכשליש מהחברות מצפים לעלייה גדולה יותר.

בחלוקה לסקטורים, צפי הגידול הממוצע הגבוה ביותר נרשם בחברות ההייטק בניכוי תחום החומרה, כלומר בחברות התוכנה והאינטרנט: כ-15 משרות חדשות לחברה בשנת 2013. ביותר ממחצית החברות, צפי הגידול השנתי הוא ליותר מ-10 משרות חדשות, ובחמישית מהן – ליותר מ-30 משרות חדשות.

בתעשיית הביוטק, המנהלים מצפים לגידול נמוך יחסית: כ-90% מן החברות הצהירו כי בכוונתן לפתוח השנה 10 משרות חדשות לכל היותר, וב-10% הנותרות מצפים לפתוח בין 11 ל-30 משרות. הצפי הממוצע של חברות הביוטק שהשתתפו בסקר הוא לפתיחת כ-7 משרות נוספות בשנת 2013.

בסקטור החומרה דווח כי כ-70% מן החברות מתכוונות לפתוח לכל היותר 10 משרות חדשות השנה, ועוד כרבע מן החברות מצהירות על כוונתן לפתוח בין 11 ל-20 משרות חדשות. הצפי הממוצע של חברות החומרה שהשתתפו בסקר הוא לפתיחת כ-10 משרות חדשות במהלך השנה.

הגרף שלהלן מתאר את צפי הגיוסים המתוכנן בחלוקה לפי מספר צפוי של משרות חדשות. גרף זה, כמו שאר הגרפים בידיעה, מתייחס לכלל התעשייה (הייטק וביוטק).

היקף גידול החברות: מצפים לגדול – אבל מעט

ומה הגידול הצפוי במצבת כוח האדם של החברות – באחוזים, כלומר יחסית לגודל החברה המעסיקה? כרבע מהחברות שהשתתפו בסקר מצפות לגידול של מעל 10% במצבת כוח האדם של החברה. לעומת זאת, בכ-40% מהחברות מצפים שהיקף כוח האדם לא ישתנה.

בפילוח לפי סקטורים, כלל חברות ההייטק מלבד חברות החומרה דיווחו על גידול צפוי של כ-7% בממוצע. בחברות הביוטק, שיעור הגידול הצפוי הוא כ-3% בממוצע בלבד. בקרב חברות ההייטק, מעט יותר משליש מצהירות שאינן מצפות כלל לגידול בהיקף כוח האדם ב-2013, בעוד שבקרב חברות הביוטק, כשני שלישים (כמעט פי שניים) מצהירות הצהרה דומה. אשר לחברות החומרה, גם במדד זה הן ממוקמות בין חברות ההייטק לחברות הביוטק – שיעור הגידול הצפוי הממוצע הוא של כ-5% מכוח האדם.

הגרף שלפניכם מציג את שיעור הגידול השנתי הצפוי בהיקף המשרות, על פי תשובות החברות שהשתתפו בסקר. הגרף מתייחס לכלל התעשייה.

 

צפי נשירת עובדים: נמוך

צפי החברות לנשירת עובדים הוא נמוך יחסית: בכ-60% מן החברות ישנו צפי לנשירת עובדים בשנת 2013, בשיעור ממוצע של כ-5.5%.

בקרב חברות ההייטק, מלבד חברות החומרה, צפויה נשירת עובדים בכ-54% מן החברות, בשיעור ממוצע של כ-5.5% (כמו הממוצע הכללי באוכלוסיית המחקר). בקרב חברות הביוטק דיווחו 53% מן החברות על צפי לנשירה כלשהי, בשיעור ממוצע של כ-6%. בחברות החומרה, לעומת זאת, דווח כי צפויה נשירה בכ-70% מן החברות, בשיעור ממוצע של 4%.

 

צמצומים: מתוכננים בכ-10% מהחברות

בכ-10% מן החברות שהשתתפו במחקר קיימת תכנית צמצומים לשנת 2013, בהיקף ממוצע של כ-5.8% ממצבת כוח האדם שלהן. הגרף שלהלן מציג את היקף הצמצומים המתוכנן בחברות אלה. ניתן לראות כי כמחצית מהחברות המתכננות צמצומים מצפות להקטין את מצבת העובדים של החברה בהיקף של עד 5%, וכמחצית – בהיקף של 5-10%; בשיעור קטן יחסית של חברות מתוכנן קיצוץ נרחב יותר במצבת העובדים.

"הנתונים מעידים על ציפיות חיוביות לשנה הקרובה", אומר אייל סולומון, מנכ"ל אתוסיה. "שיעור החברות המתכננות צמצומים הוא כעשירית בלבד מכלל החברות – וגם כאן, הצמצומים המתוכננים הם קטנים יחסית. רוב החברות מתכננות לצמוח בשנה הקרובה".

שכר: העלאות קלות, אם בכלל

ומה צפוי בתחום השכר? נפתח במבט קצר אחורה, לשנת 2012: כ-56% מן החברות דיווחו על עדכוני שכר בשנה שחלפה. כשני שלישים מחברות ההייטק עדכנו את שכר עובדיהן; בסקטור החומרה, עדכנו את השכר מעט יותר ממחצית החברות, ובסקטור התוכנה – מעט פחות ממחצית החברות.

בקרב החברות שדיווחו על העלאת שכר, שיעור ההעלאה בשכר בחברות ההייטק מלבד חברות החומרה היה 5.7% בממוצע, לעומת העלאה ממוצעת של כ-4% בחברות הביוטק ו-2.5% בלבד בחברות החומרה.

צמד הגרפים שלהלן מתאר את עדכוני השכר בכלל התעשייה בשנת 2012.

 

כיצד ישתנה השכר בשנה הקרובה? כמו בשנה הקודמת, גם השנה מדווחות כמחצית מן החברות כי אין בכוונתן לעדכן את השכר במהלך השנה. בקרב החברות המצהירות על עליית שכר צפויה בשנה זו, שיעור ההעלאה הצפוי הממוצע עומד על כ-3.3% אחוזים.

בחלוקה לפי סקטורים, כ-58% מחברות ההייטק (מלבד חומרה) מדווחות על העלאת שכר מתוכננת. בחברות שהצהירו שבכוונתן להעלות שכר, שיעור הגידול הצפוי בשכר עומד, בממוצע, על כ-5.5% לעומת השנה החולפת. בקרב חברות הביוטק, כמחצית מן החברות מדווחות על כוונה להעלות שכר, בשיעור ממוצע של כ-3.5%. בקרב חברות החומרה, כמחצית מן החברות מצהירות על כוונות להעלות בשכר, ושיעור העלאת השכר הממוצע הצפוי בחברות אלו הוא כ-3.9%.

תחומי גיוס מרכזיים: פיתוח תוכנה, שיווק ומכירות

תחומי הגיוס המרכזיים לשנת 2013 הם פיתוח תוכנה (46%) ושיווק ומכירות (כ-22%). בכל שאר התחומים צפוי גיוס עתידי מתון הרבה יותר. להלן גרף המציג את התפלגות תחומי הגיוס המוזכרים בסקר:

בחלוקה סקטוריאלית, ניתן לראות כי בענף ההייטק (מלבד חומרה) שלושת תחומי הגיוס המובילים הם פיתוח תוכנה (68%), שיווק (11%) וגיוס בכירים (6%). בענף החומרה, התחומים המובילים הצפויים הם פיתוח תוכנה (40%), פיתוח חומרה (33%) ושיווק (9%). בענף הביוטק, לעומת זאת, הדגשים שונים, ותחומי הגיוס העיקריים על פי צפי החברות הם ייצור (22%), שיווק (20%) ומכירות (18%).

עוד ניתן לראות כי בענפי ההייטק וספציפית – בתחום החומרה, הדרישה למשרות פיתוח (חומרה או תוכנה) גבוהה באופן דרסטי מן הדרישה לתחומים אחרים. בענף הביוטק, הדרישה לאנשי ייצור, לאנשי שיווק ולאנשי מכירות היא, בקירוב טוב, דומה.

להלן גרף המציג את התפלגות תחומי הגיוס לשנת 2013 בחלוקה לענפים.

היכן מגייסים? חברות השמה וחבר מביא חבר מובילות

ללא חלוקה סקטוריאלית, חברות השמה (36%) וחבר מביא חבר (34%) הם מקורות הגיוס הנפוצים ביותר; אחריהם, בפער ניכר, מגיע הגיוס באמצעות רשתות חברתיות (17%).

גיוסים באמצעות אתר החברה, קמפיין, יריד תעסוקה ואמצעים אחרים הנם נדירים הרבה יותר. מדוע? ייתכן שהסיבה לכך היא יעילותם של מקורות הגיוס המובילים, או לחלופין העלות הגבוהה או חוסר היעילות של מקורות הגיוס השכיחים-פחות.

בחלוקה לפי סקטורים מתגלה תמונה אחידה למדי: הן בענף ההייטק (מלבד חומרה), הן בענף החומרה והן בביוטק, מקורות הגיוס הבולטים ביותר הם חברות השמה, חבר מביא חבר ולבסוף ובהפרש גדול (בכל שלושת הענפים) – רשתות חברתיות. בכל שלושת הסקטורים, שני המקורות המובילים מספקים 75-65% מכלל הגיוסים בחברה.

הגרף שלהלן מציג את חלוקת מקורות הגיוס לפי חלוקה ענפית.

על יחידת המחקר של אתוסיה

המידע נאסף על ידי יחידת המחקר בחברת אתוסיה. יחידת המחקר עוקבת אחר מגמות בתחומי התעסוקה בענפי ההייטק, הביוטק, הקלינטק ושוק ההון, ועורכת באופן קבוע סקרי שכר בענפי ההייטק והביוטק. איסוף המידע וניתוחו הם אחד מתחומי הפעילות המאפיינים את גישתה הייחודית של אתוסיה בתחומי משאבי האנוש, ההשמה בכלל וניהול הקריירה בפרט. אתוסיה מייצגת תפיסה מקצועית בתחומי משאבי האנוש ומציעה פתרונות איוש רחבים המבוססים על גישה ממוקדת-אנוש, על ידע מקצועי רחב ועל הבנה עסקית של הענפים הרלוונטיים.

סיכום שנת 2012 בתעשיות ההייטק והביוטק בישראל – שנת המובייל

נשלח 15 בינו׳ 2013, 13:10 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 15 בינו׳ 2013, 13:16 ]

מאת: אתוסיה Ethosia
איזה מקצוע מבוקש, איזה מדשדש, מי מתקשה למצוא עבודה ולמי לא אכפת לעזוב הכול וללכת לסטארט-אפ – סיכום שנת 2012 בתעשיות ההייטק והביוטק בישראל.
שנת 2012 הגיעה לסופה, והארגונים מסכמים את התוצאות העסקיות שהביאה עמה. לחלקם הייתה 2012 שנה מוצלחת, אך לרובם זימנה השנה אתגרים רבים, ששילבו צמצומים, סגירת חטיבות ועזיבות מרצון של עובדים רבים. 
לדברי אייל סולומון, מנכ"ל חברת ההשמה בהייטקאתוסיה, "שנת 2012 הייתה שנה של מגמות מעורבות. מצד אחד תעשיית הסמיקונדקטור, אשר ספגה ירידות חדות בביקוש לעובדים וגלי פיטורים רבים, ומנגד – תעשיית התוכנה, שרשמה ביקושים חסרי תקדים למפתחים בסביבת המובייל. בתחום הפיתוח בסביבת המובייל התרחשה גם עלייה חדה במספר העובדים העוזבים מרצון. לעלייה זו לא היה אח ורע בשנים עברו".

משך האיוש של משרות: ארוך יותר מאשר ב-2011
אחד הפרמטרים המאפיינים את מצב השוק הוא זמן האיוש של משרה. בתעשיית ההייטק, עלה זמן האיוש של משרה מממוצע שנתי של 5 שבועות בשנת 2011 ל-8 שבועות ב-2012.
בתעשיית הביוטק, זמן האיוש של משרה אמנם היה קצר יותר, אך גם הוא רשם עלייה בהשוואה לשנה הקודמת: מ-6 שבועות ב-2011 ל-7 שבועות בשנת 2012.

الاحتفال بافتتاح مُنتدى الأعمال للطّائفة الدّرزيَّة في جامعة حيفا 14.11.12

נשלח 15 בנוב׳ 2012, 5:05 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 15 בנוב׳ 2012, 5:55 ]

موقع سبيل 
بمُبادرة من جامعة حيفا وجمعيَّة أمناء جامعة حيفا في إسرائيل وتحت رعاية "סבתא גמילה" وبحُضور وزير العُلوم والتّكنولوجيا الرّاب دنيئيل هرشكوفيتش وعدد من رجال الأعمال الدُّروز الكِبار احتُفِلَ صباح اليوم الأربعاء في جامعة حيفا بافتتاح منتدى الأعمال للطّائفة الدُّرزيَّة بهدف تجنيد التبرّعات والدّعم المادّي للطّلاب الجامعيّين أبناء الطّائفة الدّرزيَّة.
وشارك في الاحتفال بالإضافة إلى رجال الأعمال عددٌ من الضُّيوف من مجال التّربية والتّعليم والصّحافة وغيرهم ومجموعة من الطّلاب والطّالبات الدّروز ضمن برنامج "الطّلاب المُتفوّقين" في جامعة حيفا. 
افتُتِح اللقاء بكلمات ترحيبيَّة تولّى عرافتها السَّيّد فؤاد خير، مُدير عام "סבתא גמילה" الّذي قال : "نحنُ رجال الأعمال نملُك القُدرة على إحداث التّغيير، وقراراتنا اليوم ستُقرّر كيف سنبدو مُستقبلًا". وأضاف السّيّد خير قائلًا : " علينا مُرافقة الطّلاب والطالبات في الجامعة، ويتوجّب علينا مد يد العون حتّى نستطيع القول لأبنائنا بعد حوالي 20 سنة أنّنا أتممنا مهمّتنا". 

מרכז למידה - תוכנית ייחודית ללימוד תלמידי בתי ספר ע"י סטודנטים (רק ירכא)

נשלח 12 באוק׳ 2012, 10:06 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 12 באוק׳ 2012, 10:33 ]

מרכז למידה:

מרכז למידה, זו היא תוכנית חדשה שהוקמה ביוזמת אס"ד – איחוד סטודנטים דרוזים בכפר ירכא, תחת חסות מחלקת החינוך הבלתי פורמלי במועצה.
מטרת התוכנית היא, ללמד תלמידי בתי הספר בכפר (כל הכשבות) ע"י סטודנטים מהכפר

במספר תחומים: מתמטיקה (יש סטודנט רשום)

                          אנגלית

                          עברית

              מדעים: פיזיקה, אלקטרוניקה, כימיה, C#

             ------------------------------------------------------------------------------------------------


        ·         בכל תחום יוקמו מספר קבוצות לפי רמות ושכבות.

        ·         מספר הסטודנטים הדרוש לכל תחום הוא בהתאם למספר הקבוצות של אותו תחום ובהתאם ליכולות הסטודנט.

        ·         לכל קבוצה יוקדשו 2 שעות לימוד שבועיות ע"י סטודנט (שעה = 60 דק').

        ·         גודל קבוצה מקסימלי 5 תלמידים.

        ·         התוכנית תועבר בכתות בבנין המועצה המקומית בימי חמישי משעה 17:00 עד 20:00 וימי שישי משעה 9:00 עד         

                  19:00.

        ·         הלימודים בכל הקבוצות יהיו עקביים (במקביל ללימודים בבית הספר).

        ·         התוכנית היא תוכנית שנתית, תאריך התחלה 15.11.12 תאריך סיום 15.6.13

        ·         התשלום לסטודנט הוא לפי שעה, מחיר לשעה 50 ₪.

הערה: סטודנטים שמעוניינים ללמד באחד התחומים מתחייבים ללמד עד 15.6.13

למעוניינים להירשם יבוצעו ראיונות בשבוע הבא יום שישי 19.10.12 שעה 10:00 במחלקת חינוך בלתי פורמלי במועצה המקומית (קומה 1).

לבירורים והרשמה ליצור קשר טלפוני עם רכז התוכנית היתם אבו יוסף 0506505599

ולשלוח לכתובת דוא"ל: dscm.org@gmail.com את :

השם שלכם, מספר טלפון, התחום/מים שאתם יכולים ללמד, מספר יחדות לימוד וממוצע, איזה יום אתם יכולים ללמד (חמישי או שישי או שניהם).

הזמנה למפגש עם חבר הכנסת חמד עמאר למציאת מקומות עבודה ושילוב בוגרים וסטודנטים דרוזים בתעסוקה

נשלח 20 באוג׳ 2012, 8:32 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 22 באוג׳ 2012, 8:52 ]


دعوة عامة للطلاب الذين سجلوا للتعليم في كلية كنيرت - الجمعه 6.7.12

נשלח 5 ביולי 2012, 10:54 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 5 ביולי 2012, 10:58 ]


دعوة عامة

غداً, الجُمعة , 6/7/2012 الساعه العاشره صباحاً, سيقام في مقام سيدنا الخضر عليه السلام بكفرياسيف يوماً دراسياً للطلاب الذين تسجلوا للمنحةِ الدراسية التي مُنحت للمجلس الديني الدرزيمِن قِبل كلية كنيرت - عيمك هيردن - بناءًعلى طلب فضيلة رئيس المجلس الشيخ موفق طريف والذي قام بدورهِ بالاعلان عنها في مواقع الانترنت والصُحف الخاصة بالطائفة المعروفية, حاثَّاً الأبناء بالتسجيل لنيل المنحة والالتحاق بالكلية , كل  في مجاله .

سيشارك في هذا اليوم الطلاب والطالبات الذين تسجلوا للدراسة خلال الشهر المُنصرمالى جانب مشاركة فضيلة الشيخ  ومدير الكلية ورؤساء الأقسام فيها .

للمعلومية فقط نقول أن عدد الذين تسجلوا حتى الآن تعدى ال 100 طالب وطالِبة .

يَسُرنا أن نراكُم بين ضُيوفنا في هذا اللقاء .

 

أخوكُم - توفيق سلامة

سكرتير المجلس الديني

1-10 of 27