תוכנית משתלבים בפסגה תשע"ד 2013-2014

נשלח 10 בינו׳ 2014, 2:44 על ידי היתם אבו יוסף   [ עודכן 10 בינו׳ 2014, 2:57 ]

משתלבים בפסגה

תשע"ד 2013-2014

משתלבים בפסגה הינו תוצר של שיתוף פעולה בין: "ארגון שגרירי רוטשילד", "הדבר הבא" ו- "מרכז צעירים בית ג'ן".
שיתוף פעולה זה הביא ליצירת קורס שמטרתו לענות על צורך קיים בקרב אוכלוסיית הסטודנטיות מהמגזר הדרוזי, השתלבות בתעסוקה תואמת לימודים אקדמיים. הקורס נועד על מנת להקנות כישורים, כלים ומיומנויות על מנת לגשר בין ידע אקדמי לעולם התעסוקה תוך ליווי צמוד ויצירת התמחות מקצועית בתחום הנלמד.


קהל היעד:

הפרויקט מיועד לסטודנטיות דרוזיות בעת לימודיהן בשנה השנייה והשלישית לתואר ראשון. מיועד לסטודנטיות אשר עברו שנתיים של לימודים ומגיעות לפרויקט עם ידע רב אותו רכשו במסגרת לימודיהן, אלו יגיעו עם מוטיבציה ורצון להשתלב בשוק העבודה בתחום אשר למדו.

מטרות התכנית:

  • הגברת הסיכויים למציאת תעסוקה ההולמת את כישוריהם ורצונותיהם של האקדמאים  על ידי מתן כלים מתאימים, הגברת המודעות לאופציות הקיימות .

אודות הפרויקט:

פרויקט זה, מטרתו הגברת הסיכויים למציאת תעסוקה ההולמת את כישוריהן ורצונותיהן של האקדמאיות  על ידי מתן כלים מתאימים, הגברת המודעות לאופציות הקיימות .

והקניית כלים להשתלבות בעולם התעסוקה. אלו ישתלבו בהתמחויות התואמות את תחום לימודיהן. זאת בכדי להקנות יתרון יחסי לסטודנטיות אשר מסיימות את לימודיהם עם ניסיון תעסוקתי.

אנו מאמינים כי השתתפות בפרויקט תתרום להשתלבותן המוצלחת של הסטודנטיות הדרוזיות בשוק העבודה עם סיום התואר.

על התכנית:

התכנית תכלול מכינה של ארבעה מפגשים לעולם התעסוקה והכנה להתמחות.
המפגשים יתקיימו אחת לשבוע ויארכו כ-4 שעות כל מפגש.  
המפגש הראשון יערך ב- 15.02.14 במרכז הצעירים בבית ג'ן.
** קיימת אפשרות להרחבת התוכנית גם בירכא לכל המעוניינות מאשכול ירכא-גוליס-אבו סנאן-יאנוח-גת.

המפגשים יעסקו בנושאים הבאים:  במכינה- כתיבת קורות חיים, היכרות עם עולם התעסוקה, סוגי ראיונות עבודה, חשיפה לעולם משאבי האנוש,למידה על רשתות חברתיות, פסיכולוגיה תעסוקתית, והכנה לראיונות לקבלה להתמחות. ובחלק השני העצמה אישית, תוכן מעשי למציאת עבודה, במהלך המכינה לאחר עבודה משותפת עם המשתתפות ישובצו להתמחויות בתחום לימודיהן. ההתמחות תהיה בסדר גודל של 120 שעות למשך כ-חצי שנה. במהלך ההתמחות המשתתפות ישתלבו במקום עבודה ליום בשבוע (כ- 6 שעות), הזמנים יכולים להשתנות לפי סוגי ההתמחות. במהלך תקופת ההתמחות המשתתפות לא יקבלו שכר. בתום ההתמחות יעריכו הצדדים האם יש המשכיות למשתתפת להישאר במקום העבודה כמשרה , באם שני הצדדים יהיו מעוניינים.

ההתמחות תעניק למשתתפות ידע רב וניסיון תעסוקתי חשוב ובעל משמעות רבה בהענקת יתרון יחסי על פני אקדמאים שלא עסקו בתחום לימודיהם.

תחילת ההרשמה : 10.1.2014
להרשמה
: לחצי כאן